Nová auta pro Centrum Pohoda

Publikováno: 18.06.2018 11:24

leden 2016

Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o. získalo dotaci na projekt  realizovaný z Evropské unie. Evropskou dotaci pro sociální služby schvalovala Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko.

 Z evropské dotace byly  zakoupeny tři vozidla pro zajištění sociálních služeb pro seniory.

Dodávka PEUGEOT Boxer Combi (minibus) s dodatečnou úpravou pro převoz osob na invalidních vozících, tedy s nájezdovou plošinou a s uchycením vozíků v interiéru vozidla. Celkově je možno převést 9 osob, včetně řidiče. Vozidlo bude využíváno pro vzájemné setkávání seniorů v partnerských domovech pro seniory, pro návštěvy kulturních akcí mimo centrum, pro krátkodobé výlety apod. Do budoucna, kdy se plánuje zřídit Denní stacionář pro seniory, nám bude vozidlo sloužit také k dovozu a odvozu seniorů do služby.

 Doposud jsme na tyto aktivity využívali soukromého dopravce a akce jsme plánovali omezeně.

 Druhé vozidlo, SUZUKI Vitara s vysouvací a otočnou sedačkou pro spolujezdce, je určeno pro pobytovou a terénní pečovatelskou službu. Vozidlo bude sloužit k převozu uživatelů pobytových služeb, na sociální šetření ke klientům, na nákupy pro terénní pečovatelskou službu a svoz léků pro klienty.

 Třetí vozidlo PEUGEOT Partner Furgon je speciálně připraveno pro rozvoz stravy s  výhřevným prostorem a jeho určen pro terénní  pečovatelskou službu. 

 Finanční prostředky na nákup vozidel byly uvolněny z investičního fondu organizace a  budou uhrazeny  do  výši  100 %. Jedná se tedy o částku 2.060.970,40 Kč podle platné smlouvy z Regionální  rady regionu soudržnost Moravskoslezsko.

 

 Fotogalerie, odkaz pod názvem "Nová auta, leden 2016".

 

 

 Partneři Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o.

Město Bruntál Ministerstvo práce a sociálních věcí Úřad práce ČR Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Moravskoslezský kraj Elim Opava, o.p.s. Domov pro seniory Vrbno