Hygiena

V Centru sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o. pečují uživatelé o osobní čistotu, o čistotu šatstva, obuvi, udržují pořádek na pokojích a sociálních zařízeních, skříních, nočních stolcích apod., stejně jako o pořádek  ve společných prostorách areálu (posezení u bufetu, společenské místnosti, zahrada, kulturní sál, koupelny, modlitebna, knihovna, vestibul, společenské místnosti, kuřárny, tělocvična, chodby apod.).

Uživatelé dle svého zdravotního stavu mohou provádět denní úklid svých pokojů (větrání přikrývek a polštářů, úpravu lůžka, utírání prachu apod.). Úklid pokojů provádí pracovnice úklidu dle individuální domluvy s uživatelem tak, aby nebylo narušeno jeho soukromí a na základě jeho potřeb. Uživatelé provádějí ranní a večerní hygienu, sprchují se, dle potřeby myjí vlasy v koupelnách umístěných přímo v pokoji. Osobám, které se při těchto činnostech neobejdou bez cizí pomoci, pomáhají nebo provádějí hygienickou péči pracovníci přímé péče. K dodržování osobní hygieny patří holení, stříhání, úprava vlasů, manikúra a pedikúra. Muži mají  pro svou potřebu vlastní holicí strojek (výhodou je elektrický holící strojek), všichni uživatelé sprchový gel, hřeben, šampon na vlasy, toaletní papír, dle potřeby tělové mléko a krém na ošetření obličeje a rukou. Uživatelé mohou využít k péči o vlasy placených služeb kadeřnictví v suterénu centra nebo ve městě. Profesionální péči o nehty a kůži na chodidlech zajišťuje centrum prostřednictvím pedikérky, která dochází do zařízení každý druhý pátek v měsíci. Jejich placených služeb mohou uživatelé využít v prostorách koupelny na úseku přímé péče III.

 
Partneři Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o.

Město Bruntál Ministerstvo práce a sociálních věcí Úřad práce ČR Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Moravskoslezský kraj Elim Opava, o.p.s. Domov pro seniory Vrbno