Hygiena

V Centru sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o. pečují uživatelé o osobní čistotu, o čistotu šatstva, obuvi, udržují pořádek na pokojích a sociálních zařízeních, skříních, nočních stolcích apod., stejně jako o pořádek  ve společných prostorách areálu (posezení u bufetu, společenské místnosti, zahrada, kulturní sál, koupelny, modlitebna, knihovna, vestibul, společenské místnosti, kuřárny, tělocvična, chodby apod.).

Uživatelé dle svého zdravotního stavu mohou provádět denní úklid svých pokojů (větrání přikrývek a polštářů, úpravu lůžka, utírání prachu apod.). Úklid pokojů provádí pracovnice úklidu dle individuální domluvy s uživatelem tak, aby nebylo narušeno jeho soukromí a na základě jeho potřeb. Uživatelé provádějí ranní a večerní hygienu, sprchují se, dle potřeby myjí vlasy v koupelnách umístěných přímo v pokoji. Osobám, které se při těchto činnostech neobejdou bez cizí pomoci, pomáhají nebo provádějí hygienickou péči pracovníci přímé péče. K dodržování osobní hygieny patří holení, stříhání, úprava vlasů, manikúra a pedikúra. Muži mají  pro svou potřebu vlastní holicí strojek (výhodou je elektrický holící strojek), všichni uživatelé sprchový gel, hřeben, šampon na vlasy, toaletní papír, dle potřeby tělové mléko a krém na ošetření obličeje a rukou. Uživatelé mohou využít k péči o vlasy placených služeb kadeřnictví v suterénu centra nebo ve městě. Profesionální péči o nehty a kůži na chodidlech zajišťuje centrum prostřednictvím pedikérky, která dochází do zařízení každý druhý pátek v měsíci. Jejich placených služeb mohou uživatelé využít v prostorách koupelny na úseku přímé péče III.

 


Ocenění

Značka kvality - Česká kvalita
E-Qalin

Novinky

Centrum získalo dotaci na projekt ,,Kvalitní služby v Pohodě"

Projekt „Kvalitní služby v Pohodě“ reg. číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/17_071/0007573 započal 1. 4. 2018. Jedná se o projekt Ministerstva práce a sociálních věcí, Operačního programu Zaměstnanost.

Vyšel nový Pohodář

8-2018

Nová auta pro Centrum Pohoda

leden 2016

GDPR

Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, příspěvková organizace, podává informace ke zpracování osobních údajů klientů

Všechny novinky »Partneři Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o.

Město Bruntál Ministerstvo práce a sociálních věcí Úřad práce ČR Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Moravskoslezský kraj Elim Opava, o.p.s. Domov pro seniory Vrbno