Popis zařízení

Pod vedením ředitelky Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o zajišťují uživatelům služby pracovníci úseku přímé péče, úseku zdravotní péče, sociálního úseku, ekonomického a provozně technického úseku, stravovacího úseku, prádelny, údržby a recepce.

U vstupu do zařízení je recepce, kde získáte základní informaci o ubytování uživatelů. V rozlehlém vestibulu, který je umístěn za recepcí centra se nachází ředitelství. Kromě ředitelství je v prostorách vestibulu umístěn také sociální úsek, v němž obdrží návštěvníci, zájemci o službu i uživatelé zařízení kompletní informace týkající se rozsahu, způsobu a účelu poskytovaných služeb centra.

Ve vestibulu je také pracovna zdravotních sester, kde zpracovávají potřebnou dokumentaci připravují léky pro uživatele a provádí další odborné výkony.

Centrální část vestibulu je vybavena sedacím nábytkem se stolky sloužícími k odpočinku, velkou televizí a kavárnou s občerstvením a posezením, kde mohou návštěvníci i uživatelé příjemně trávit volný čas. Ve vestibulu je také umístěn nápojový automat.

Přímo na vestibul navazuje jídelna, kde se stravují ve stanovenou dobu mobilní uživatelé zařízení. Zaměstnanci kuchyně zde uživatelům servírují snídaně, vč. přesnídávky, obědy a večeře.

 

Ubytovací část zařízení je rozdělena na tři podlaží – č.I, II a III (úsek přímé péče I, II, III).

 

Na I. podlaží poskytujeme sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením (30 lůžek).

Na II. a III. podlaží poskytujeme sociální službu domovy pro seniory (90 lůžek), na II. podlaží navíc poskytujeme sociální službu odlehčovací služby (2 lůžka).

 

Centrum má k dispozici 50 jednolůžkových a 36 dvoulůžkových pokojů. Součástí všech podlaží je pracovna personálu, kde pracovníci přímé péče vedou potřebnou dokumentaci.           

 Na I. podlaží je relaxační místnost, která je vybavena a koncipována tak, aby zde mohli relaxovat i uživatelé s těžkým tělesným postižením.

 

Na II. podlaží je společenská místnost sloužící pro reminiscenční terapie; je zde také kuchyňka v retro stylu, kde uživatelé pod vedením aktivizačních pracovnic vaří.

 

Na III. podlaží je  společenská místnost vybavená víceúčelovým nábytkem, knihovnou, televizorem a akváriem sloužící k relaxaci a příjímání návštěv uživatelů. Nachází se zde také světelná místnost, sloužící k světelné terapii uživatelů.

 

Na každém podlaží je kuchyňka a jídelna pro uživatele, kteří již nejsou schopni stravovat se v hlavní jídelně a je zde také kuřárna.

 

Všechny pokoje jsou vybaveny víceúčelovým nábytkem a prostorným sociálním zařízením s umyvadlem a sprchovacím koutem, umožňující snadný přístup také vozíčkářům, k standardnímu vybavení patří televizor a chladnička (viz ubytování, společné prostory).

 

V suterénu zařízení jsou umístěny pracoviště údržby a prádelny.  

 

Nedílnou součástí zařízení jsou rovněž společné vnitřní i venkovní prostory. V budově je zřízen víceúčelový sál s promítací kabinou a jevištěm sloužící ke kulturně-společenskému a zájmovému vyžití uživatelů, výuce personálu i pronájmu ke komerčním účelům. Nachází se zde tělocvična pro individuální cvičení, modlitebna, kadeřnictví, pedikúra (1x za 14 dnů), ergoterapeutická dílna, ordinace jednoho praktického lékaře a ordinace odborných lékařů – interní, diabetologická, ortopedická, urologická, zubní ordinace a rehabilitace. Zahradní areál slouží  k relaxaci, společenskému vyžití i aktivnímu odpočinku. Je vybaven altánkem s pergolou, včetně tanečního parketu, altánkem s grilem a vodotryskem, přenosnými altánky, slunečníky, houpačkou, stoly, trenažéry ke cvičení vsedě i vestoje a dalším zahradním nábytkem. Pro imobilní uživatele bylo vytvořeno chráněné zázemí pro odpočinek a relaxaci.

 
Partneři Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o.

Město Bruntál Ministerstvo práce a sociálních věcí Úřad práce ČR Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Moravskoslezský kraj Elim Opava, o.p.s. Domov pro seniory Vrbno