Využíjte našich služeb

 Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, příspěvková organizace, je zřizováno  Městem Bruntál. Jsme pobytovým zařízením, zajišťující podporu a péči uživatelům, jejichž zdravotní stav vyžaduje pravidelnou 24 pomoc a péči druhé osoby.V  bezbariérovém zařízení poskytujeme sociální a zdravotní péči, služby duchovní, kulturní a zájmovou činnost dle individuálních potřeb a přání uživatelů, celodenní stravování a ubytování v jedno nebo dvoulůžkových pokojích.

 

Pro bližší informace navštivte sociální úsek:

pondělí                 9.00 – 16.30 hod.

úterý–pátek         9.00 – 13.00 hod.

 

Po telefonické domluvě možno i v jiné hodiny.

 

Telefonní kontakt: 555 530 826

 

Zájemci o přijetí do Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p. jsou podány kompletní informace na sociálním úseku. Každý žadatel, rodinný příslušník, opatrovník nebo jiná pověřená osoba je při prvním setkání seznámen s rozsahem, podmínkami a cenou poskytovaných služeb, příp. čekací dobou a v případě, že naše zařízení nedokáže splnit žadatelovy představy a přání, i informacemi o rozsahu poskytovaných služeb ostatních poskytovatelů ve městě Bruntál a blízkém okolí. Zaměstnanci sociálního úseku vedou rozhovor se zájemci o službu tak, aby informace byly srozumitelné, přičemž berou v potaz zdravotní stav zájemce o službu a různé komunikační bariéry. 

Seznam věcí doporučených k přijetí do

Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o.

 

 • občanský průkaz
 • průkaz zdravotní pojišťovny
 • poslední lékařskou zprávu (od ošetřujícího praktického lékaře nebo byla-li hospitalizace, pak propouštěcí zprávu z nemocnice)
 • hygienické potřeby (pro muže holící potřeby dle zvyklosti)
 • nůžky na nehty na rukách
 • pouzdro na zubní protézu
 • ručníky - 5 ks, utěrky - 3 ks, kapesníky                                  
 • žínky na umývání - min. 10 ks
 • spodní prádlo - 10 ks
 • domácí ošacení – 5 ks halen, 5 ks domácích kalhot, 5 ks zástěr
 • vycházkové oblečení (1 bunda zimní, 1 kabát jarní apod.)
 • sváteční oblečení (pořádáme kulturní akce)
 • obuv (domácí pevná, vycházková: 1-2 páry jarní, 1-2 páry zimní)
 • můžete si vzít s sebou: rychlovarnou konvici, obrázek, rádio apod.

 F Upozornění: Všechny vlastní elektrospotřebiče je nutno ještě před nástupem podrobit elektrorevizi u odborné firmy! (Odbornou elektrorevizi můžeme na Vaše přání zajistit při nástupu do centra - služba je placená).


Při nástupu je nutné, aby měl uživatel s sebou menší finanční hotovost (minimálně 500 Kč) k úhradě nezbytných nákladů (léky, kadeřník, pedikúra, toaletní potřeby apod.)


Veškeré prádlo, které si uživatel do centra přinese musí být řádně označeno, a to:

 

1.Uživatel si sám zajistí označení prádla a bude mít na veškerém prádle (včetně ponožek, spodního prádla, kapesníků, utěrek apod.) čitelně napsáno jméno a příjmení. Ke značení je nutné použít speciální fix na prádlo ! Osobní prádlo bude označeno na skrytém místě (spodní strana oděvu).

 

2.Uživatel si domluví s pracovníkem sociálního úseku označení prádla přímo v centru. Poplatek za nažehlovací štítek činí 3 Kč/1 ks prádla (vč. 20% DPH). Uživatel spolu s čistým prádlem dodá písemný seznam prádla, které chce označit. Pokud bude chtít prádlo označit ještě před nástupem do centra, domluví si s pracovníkem sociálního úseku, kdy bude prádlo do centra dodáno a opět dodá čisté prádlo i s písemným seznamem.

  

Upozorňujeme, abyste si s sebou nezapomněli vzít Vámi užívané léky spolu s rozpisem jejich užívání, případně pleny, a to minimálně na tři  dny dopředu.

 

Příjem nových uživatelů do zařízení je 

pondělí - pátek od 8.00 do 14.00 hodin.
Partneři Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o.

Město Bruntál Ministerstvo práce a sociálních věcí Úřad práce ČR Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Moravskoslezský kraj Elim Opava, o.p.s. Domov pro seniory Vrbno