Aktuality

Ježíškova vnoučata 2020

V současné době probíhá 4. ročník charitativního předvánočního projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Dárci opět mohou obdarovat a potěšit seniory v domovech po celém Česku. Přestože letos jsou kvůli koronaviru návštěvy zakázané, tým Ježíškových vnoučat přišel s řešením, jak dárce a obdarované propojit.

Bude to takové inkognito doručování, kdy osobní setkání možná nebudou. Realizátoři projektu spoléhají na to, že dárky s láskou doručí pošta nebo kurýrní služby. Ježíškova vnoučata budou moct posílat dárky také rovnou z e-shopů.

Do akce se zatím registrovalo přes 918 domovů pro seniory. Centrum Pohoda se této akce účastní pravidelně již od roku 2017 a každý rok se tak snažíme společně s dárci splnit přání našim seniorům.

Velmi nás těší zájem dárců, kteří chtějí zpříjemnit, obzvlášť v této těžké době seniorům předvánoční čas.

Ze zahraničí nám přišel mailem tento milý vzkaz od dárkyně, která reaguje na to, že se snažíme, abychom byli pro některé naše seniory „jejich nová rodina“:

„Přijde mi fantastické, že někdo tento svět vytvoří i "cizím" lidem. Strašně vám fandím a držím palce, ať všechno funguje a ať jste všichni zdraví, ať je vláda shovívavá, podporuje vás a vytváří vám podmínky pro rozvoj A vy a váš personál, ať neztrácíte elán a naději, že všechno bude zase veselejší, barevnější a lepší

Opatrujte se!
Anna Kaiser