Aktuality

Ježíškova vnoučata

Centrum se druhým rokem zapojilo do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

Centrum Pohoda se druhým rokem zapojilo do projektu Ježíškova vnoučata pořádaného Českým rozhlasem. Smyslem projektu je obdarovat osamělé seniory a udělat jim radost o Vánocích. Nejdříve jsme oslovovali pouze osamělé seniory, ale v  průběhu projektu oznámil Český rozhlas, že je velký zájem dárců a je tedy možné splnit dárek i uživatelům, kteří nejsou osamoceni.

Uživatele mohli vyslovit přání věcné nebo zážitkové, ale mohla být vyslovena i společná přání. Celkem bylo zaevidováno 66 jednotlivých přání a kromě 6 přání, byla všechna splněna. Letos měli dárci zájem dovézt dárek některým uživatelům osobně a neváhali, i přes nepříznivé zimní počasí, za nimi přijet ze všech koutů naší země – Praha, Brno, Hlučín, Uničov a další.

Kromě soukromých přání jednotlivců bylo zadáno také 13 společných přání, z nichž velká většina byla již splněna. V lednu 2019 v rámci splněných přání vystoupí pro uživatele cimbálová muzika a bude pro všechny připravena zabíjačka. Někteří uživatelé si přáli nové mechanické vozíky a ty jim budu dodány během ledna. Dva invalidní vozíky našim uživatelům věnovala zpěvačka Lucie Bílá.