Aktuality

Taneční hodiny v Centru sociálních služeb pro seniory Pohoda

Unikátní aktivita pro uživatele centra.

Ve dnech 9.5.2019 a 10.5.2019 se  v Centru sociálních služeb pro seniory konal unikátní seminář pod názvem " Zásady motivace k pohybu v sociálních službách" vedený Dr. Petrem Veletou M.A.

Pan Petr Veleta je tanečník, choreograf, taneční terapeut. Absolvoval Taneční konzervatoř, obor choreografie na pražské HAMU a doktorské studium kinantropologie na FTVS UK.

Působil jako sólista baletu SND v Bratislavě, Hudebního divadla v Karlíně a šéf baletu a choreograf v divadle v Olomouci. Je členem mezinárodní rady pro tanec CID UNESCO. Je spolu s týmem odborníků gerontologického centra v Praze 8 tvůrcem pohybového a tanečního terapeutického programu EXDASE (Excercise and dance for seniors). Tuto psychomotorickou metodu pan Veleta využil v interaktivním semináři, kterého se účastnili senioři spolu s pracovníky centra a také skupina "Aktivních seniorek" z Bruntálu.

Pohybová aktivita byla přizpůsobena fyzickému postižení uživatelů a byla vhodně použita také u uživatelů v různém stupni syndromu demence.

Již při úvodní rozcvičce za doprovodu hudby se aktivně připojili téměř všichni uživatelé a pracovníci. Když vyzval lektor uživatelky centra k tanci, žádná neodmítla a díky vřelému přístupu lektora, jeho úsměvu a galantnímu chování si všichni užili kouzelnou hodinu tance, která všem velmi rychle utekla.

Když se konal seminář druhý den, uživatelé se na aktivitu sami hlásili. Taneční mistr pan Veleta nenechal zahálet ani muže a vystřihl s nimi parádní číslo.

Všem se taneční hodina líbila a určitě budeme v aktivitách s panem Petrem Veletou pokračovat.

V odpoledním bloku se pracovníci s lektorem přemístili na úsek přímé péče o uživatele a taneční terapii za doprovodu hudby předvedl lektor i u imobilních uživatelů, kterým vykouzlil úsměv na rtech.

Pan Veleta se řídí heslem "Zábava a tanec je lék, který nikomu neublíží" a my si přejeme, abychom tento lék mohli našim uživatelům ordinovat co nejčastěji.

Ještě jednou za všechny pracovníky i uživatele centra velké díky.

 

Dana Svobodová, manažerka kvality